business és team coach

Üzenet szakdolgozóknak

A Budapesti Metropolitan Egyetem Business és team coach szakának elvégzése után érkezett a felkérés az egyetemtől, hogy segítsem a hallgatókat azzal, hogy adok egy rövid interjút, s válaszolok néhány kérdésre, ami talán motiválja a szakdolgozókat az álmos őszi-téli napokon a munkára.

1, Mit tudhatunk rólad?

Bodnár Barbara vagyok, life és business coach, team coach. Közgazdászként végeztem a Budapesti Corvinus Egyetemen, 14 évvel ezelőtt. 6 éve vettem részt az első coachképzésemen és rögtön beleszerettem a coachingba, olyannyira, hogy a Nemzetközi Coaching Szövetség (ICF) Magyar Tagozatának Kommunikációs Igazgatójaként is támogatom jelenleg a szakmát. 2020-2021-ben végeztem a METU-n Business és team coach szakon – sokakhoz hasonlóan munka mellett tanultam, ugyanis a coaching ügyfeleim mellett szervezetfejlesztéssel, tréningekkel is foglalkozom egy szervezetfejlesztő, tanácsadó cégnél.

2, Milyen témában írtad a szakdolgozatodat?

Szakdolgozatom címe (alcímmel): Hogyan befolyásolja a coach saját vezetői múltja a coaching folyamatot? (A coach vezetői tapasztalatának szerepe a vezetői coachingban) Azt vizsgáltam meg, hogy business coachként vagy executive coachként mennyire szükséges a coach részéről a korábbi vezetői tapasztalat – akár a kiválasztási folyamat során, akár később, a coaching munka során az ügyféllel való kapcsolódás megkönnyítése vagy az eredményesség valószínűségének növelése érdekében.

3, A szakdolgozat írása közben mi jelentette számodra a legnagyobb kihívást?

A legnehezebb számomra a munka során az volt, hogy kitaláljam a szakdolgozatom ívét – a téma megfelelő mélységének és szélességének meghatározása. Két dolog segített ezt leküzdeni – egészen gyakorlati tanácsokkal tudok szolgálni, nekem nagyon beváltak. Az egyikhez egy A2-es kartonpapírra van szükség – erre írtam fel a dolgozat fejezeteit és gyűjtöttem össze a hozzá kapcsolódó kulcsszavakat és szakirodalmat, s kitettem az íróasztalom fölé a falra arra a 2-3 hónapra, amíg dolgoztam rajta. A másik „trükköm” a séta volt. Fél-egy órára elmentem sétálni az erdőben és félhangosan gondolkodtam a dolgozat ívéről, a témák összekapcsolódásáról és felvezetésük logikai sorrendjéről. Így szépen lassan minden letisztázódott bennem.

3, A szakdolgozat írása közben mi volt a legpozitívabb megélésed?

A legjobb élményemként azt tartom számon, amikor rájöttem, hogy ha egy bizonyos relaxációs zene szól a fülemben és estefelé vagy hétvégén 2-3 órát egyben tudok dolgozni a szakdolgozatomon, akkor hihetetlenül sebességgel és hatékonysággal működöm. A legnagyobb megkönnyebbülést pedig akkor éreztem, amikor a konzulensemmel egy igen rövid telefonbeszélgetés alatt, kb 2 remek kérdés segítségével kialakult a témám. Hát ez a coachok ereje.

5, Utólag visszanézve, mit adott neked a folyamat, mi lett a hozzáadott értéke, személyesen és / vagy szakmailag?

Először is, rengeteg érdekességet olvastam – mind a szakirodalom áttekintése során, mind az interneten. Másrészt remek emberekkel készíthettem interjút, s beszélgethettem velük egy-egy órán keresztül, megismerhettem a kapcsolódásukat a témámhoz. Ez hihetetlenül inspiráló volt. Végül pedig sokat tanultam magamról – hogy hogyan dolgozom egy ekkora projekten, mikor vagyok a leghatékonyabb és persze kialakult a saját álláspontom is a szakdolgozatomban felvetett kérdésekkel kapcsolatban – ez nagy segítségemre lesz a coach identitásom alakításában.

6, Mit üzennél a mostani szakdolisoknak?

3 dolgot szeretnék tanácsolni – tudván, hogy mindenkinek más válik be:

1. Kezdjétek el időben!

2. Olyan témát válasszatok, ami érdekel, amivel nagyon szívesen dolgoztok – vagyis amihez személyesen kötődtök!

3. Foglaljatok be magatoknak legalább 1,5-2 órás idősávokat arra a napszakra, amikor nyugodtan tudtok a szakdolgozat írásával foglalkozni, mert kell egy kis idő, amíg igazán ráhangolódtok a munkára!

Legújabb bejegyzések

Az Éva magazin 2023. szeptemberi online számában Naszvadi Judith készített velem interjút.

Szeretetnyelvekről férfiaknak, nőknek és szülőknek

A HiSchool tagjaként a középiskolásokat segítem coachinggal, tréningekkel, előadásokkal annak érdekében, hogy a pályaválasztás minél izgalmasabb és sikeresebb folyamat legyen.

Ezeket olvastad már?

Ügyfeleim véleménye

Olvasd el, mit mondanak azok, akik már dolgoztak velem!

Nem tudod, milyen lenne a közös munka?

Gyere és vegyél részt egy 30 perces, ingyenes konzultáción, ahol megismerkedünk egymással és megnézzük, hol van szükséged segítségre és milyen megoldást tudok ajánlani Neked!